петок, октомври 7, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

admin

6866 POSTIME
0 KOMENTET

ДАУТИ УВЕРУВА: НЕМА ДА ИМА НЕДОСТИГ НА ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ

Бизнисменот Џемали Даути поканет во вечерашната емисија „Економски Магазин“ ги уверуваше граѓаните дека нема да има недостиг од прехранбени производи. Даути дури рече дека...

МОСКОВСКИ КЛУБ НА САМОУБИЈЦИ

Пишува: Денко Малески И ова утро се огласи истакнат претставник на московскиот клуб на самоубици – Димитриј Медведев. Се пофали дека НАТО нема да...

ПАРНОТО ПОД ЗНАК ПРАШАЛНИК, ЈОРГАНИТЕ АЛТЕРНАТИВА

Граѓаните загрижени и растрчани да најдат друг начин на греење, ако нема парно. Власта им порачува малку повеќе да веруваат оти проблемот ќе се...

ДОАЃА АМБАСАДОРОТ АГЕЛЕР, ПРИОРИТЕТ – БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА

На церемонија во американскиот Стејт департмент, Ангела Агелер положи заклетва како нов американски амбасадор во Република Северна Македонија, пишува kdpolitik.com. Амбасадорот Агелер е член од...

Владата бара да се штеди дома, а се расфрла во странство

Не се знае колку чини патувањето на премиерот и на владината делегација во Њујорк. Но, познато е дека за тендерот за саемот за вино...

КАМБАНИТЕ БИЈАТ ЗА ВОЈНА ЗА ГОЛЕМА РУСИЈА

Како моќни морски струи, тие настани влечат кон нуклеарна катастрофа. Имено, Америка и Русија се најдиректно инволвирани во украинаката војна. Русија во прецртување на...

Дали партиските превирања ќе ја погодат Владата?

Отвореното писмото на 20 функционери на ДУИ ја откри конфронтацијата во партијата. Но освен ДУИ незадоволство на дел од членството има и во другите...

АКАДЕМИК БЕЏЕТИ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИНТЕРУНИВЕРЗИТЕТСКАТА КОНФЕРЕНЦИЈА

Ректорот на Универзитетот на Југоисточна Европа, Акад. Проф. Др. Абдулменаф Беџети е избран за претседател на Интеруниверзитетската конференција на Република Северна Македонија, пренесува кдполитик. Интеруниверзитетската...

ИНТЕРВЈУ, ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ: АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ ЗГРЕШИ ШТО ГИ ЗАМРЗНА ОДНОСИТЕ СО НАЈГОЛЕМАТА ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ВО ДРЖАВАТА

Првиот човек на македонската опозиција, Христијан Мицковски, вели дека власта го нема легитимитетот да владее со државата па затоа, според него, се неопходни предвремени...

Пламенот на „Огнената група“ опасен и за владиниот кабинет

Според аналитичари, Ахмети им ја покажал „вратата“ на ветераните. Дали и тие ќе затворат врата, и какви би биле импликациите од тоа? Краткотраен земјотрес во...

Latest news

- Advertisement -spot_img