E premte, 3 Shkurt, 2023

CATEGORY

R!POST

RAMA: NUK I KAM DHËNË ASNJË DOKUMENT MCGONIGAL

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin “Now” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me përfshirjen e tij në...

A I NDRYSHOI KURTI QËNDRIMET PËR ASOCIACIONIN?

Kushtet e vendosura nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, janë relativisht të pranueshme, përveç njërës...

BULLGARIA MBAN ZGJEDHJET E PESTA NË DY VJET

Presidenti bullgar, Rumen Radev, ka nënshkruar një dekret për shpërndarjen e parlamentit dhe caktimin e 2 prillit si datë për zgjedhjet e parakohshme -...

DEBAT PËR KOSOVËN NË KUVENDIN SËRB

Në këtë seancë ishte i pranishëm presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili në përfundim të seancës së të enjtes tha se "Serbinë e...

LETËR E HAPUR PRESIDENTIT SERB: ESËLLONI VOTUESIT TUAJ PËR KOSOVËN!

Jam i bindur se bashkëbiseduesit Tuaj nga Bashkimi Evropian dhe SHBA-ja e dinë se çfarë ndodhi në krahinën jugore serbe pas heqjes së dhunshme...

MALIQI: AMERIKA MJAFT E KA DURUAR ARROGANCËN E KURTIT, E KA SHANSIN E FUNDIT, NËSE S’E BËN KOSOVA S’DO T’I KETË PUNËT MIRË

Njohësi i çështjeve politike, Shkëlzen Maliqi në një prononcim për IndeksOnline ka folur për takimin e nesërm të ftuar nga ambasada për çështjen e...

GLOBALIZIMI I RADHËS

Nga Mark Leonard A po rikthehet globalizimi? Kjo ishte çështja kryesore që u diskutua në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, ku themeluesi i tij Klaus Shvab,  pyeti nëse është e mundur që të ketë bashkëpunim në...

TRYSNIA PËR ASOCACIONIN/ A DO DORËZOHET ALBIN KURTI?

Prishtina zyrtare është vendosur përballë valës së një presioni të madh ndërkombëtar për të themeluar me urgjencë shoqatën e komunave serbe, karakteri monoetnik i...

KRESHNIK SPAHIU: KU DHE PSE NDRYSHOJMË KAQ SHUMË NGA KOSOVA

Juristi Kreshnik Spahiu thotë se Shqipëria ndryshon nga Kosova në shumë drejtime. Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Spahiu u shpreh se në Kosovë respektohet...

TRAJTIMI JOEFIKAS I LËNDËVE GJYQËSORE, PROBLEM QË PËRCJELL MAQEDONINË E V.

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut nuk janë të befasuar nga rezultati që ka shënuar shteti i tyre në Indeksin e Përceptimit të Korrupsionit, të...

Latest news