E martë, 29 Nëntor, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

xhelal

4034 POSTIME
0 KOMENTET

JEMI MË TË FORTË, SEPSE JEMI TË LIRË!

Pa armiq, Aleksandar Vuçiqi nuk mund të ekzistojë. Kur ka armiq, ai mbulon çdo marifet të tij politik. Për të është krejtësisht ok që...

BETEJA E TË RINJVE PËR MË SHUMË HAPËSIRË NË TETOVË

KDP sot ishte prezente në hapsirat Socio-Kulturore për të parë nga afër paisjet, veprat dhe dokumentet e kësaj hapësire. Por, para derës kryesore komuna kishte...

TË GJITHA “PSE”-TË E 28 NËNTORIT

Por, shpallja e pavarësisë mbi një gjeografi etnike shqiptare, e njohja e saj mbi një territor administrativ të caktuar në Londër e bën të...

GATI GJYSMA E FËMIJËVE TË DHUNUAR NË SHKOLLA, NUK FUNKSIONON TREKËNDËSHI “MËSUES-NXËNËS-PRINDËR”

Anketa e Ambasadës “Megjashi” me rezultate të frikshme – 42.5% e fëmijëve kanë qenë të dhunuar në shkolla. Ekspertët thonë se problemi qëndron te...

FIFA PO HETON SERBINË, SHFAQËN HARTË ME KOSOVËN SI PJESË TË TYRE

FIFA hapi procedurat kundër Federatës së Futbollit të Serbisë pasi një flamur që tregonte Kosovën si pjesë të vendit të tyre dyshohet se ishte...

FENOMEN SHQETËSUES NË SHKOLLAT E MESME: ÇDO I TRETI NXËNËS VIKTIMË E BULLIZIMIT

Psikologia Destani thotë se bullizimi nëpër shkolla është shumë i përhapur dhe se është bërë normalitet që nuk paraqitet nga nxënësit. Pedagogu Dervodeli thotë...

NDRYSHIME NË POLITIKËN E JASHTME TË MAQEDONISË?

Çfarë do të ndodhte nëse Macron, në vend të zgjidhjes për fillimin e negociatave me Maqedoninë dhe Shqipërinë, të shpallte referendum? Nëse politikanët e...

ASH NË QEVERI? KUSH SA DO TË JAPË NGA “TEPSIA E PUSHTETIT”

Shkruan: Enis Shaqiri   Diskutimet për hyrjen e Aleancës për Shqiptarët (ASH) në Qeveri ende janë në fazën e hershme,  pa ndonjë marrëveshje konkrete. Këtë për...

SA DO TË JENË FATURAT E RRYMËS KËTË DIMËR? MINISTRI PARALAJMËRON ULJE, EKSPERTËT SKEPTIKË

Ministri Bekteshi paralajmëroi ulje të çmimeve të energjisë elektrike, por eksperti Halili thotë se kjo ulje nuk do të ndikojë në sektorin e biznesit...

MIRË SE VINI NË HIPERREALITET, ATY KU KONVERGOJNË BOTËRAT FIZIKE DHE VIRTUALE

Tani jetojmë në hiperrealitet, një botë ku simulimet e realitetit duken më reale se vetë realiteti. Shkruan: Kian Bakhtiari / FORBES Për më shumë se 200,000...

Latest news

- Advertisement -spot_img