E diel, 7 Gusht, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP 3

252 POSTIME
0 KOMENTET

PRESIDENTI GJUKANOVIQ: SERBIA TË PRANOJË PATJETËR SE MALI I ZI ËSHTË SHTET I PAVARUR!

Presidenti malazez, Milo Gjukanoviq ka tërhequr vërejtjen se javën e ardhshme do të inicojë edhe formalisht mocionin e votëbesimit të Qeverisë nëse nënshkruhet Marrëveshja...

KOSOVA ME RECIPROCITET NDAJ SERBISË PËR DOKUMENTET E IDENTIFIKIMIT

Policia e Kosovës ka njoftuar se nga një gushti, të gjithë ata që paraqiten për kalim kufitar me dokument identifikimi personal të lëshuar nga...

SERBËT PËR LUFTËN NË UKRAINË: NEUTRAL, POR JEMI ME RUSINË!

Qëndrimet e qytetarëve serbë ndaj gjithçkaje që lidhet me luftën në Ukrainë kryesisht përputhen me mesazhet dhe narrativën që marrin nga mediat. Kjo është...

NË CILËN ANË DO TË JETË BE-ja GJATË NEGOCIATAVE ?

Pak ditë përpara zhvillimeve të konferencës ndërqeveritare Shqipëri-BE, Kryeministri ynë përuroi “by pass”-in e Vlorës. Për ne, që kemi kujtesë normale në këtë vend,...

DËSHMIA (E HEQUR) PËR KOSOVËN

Svetlana Gjorgjeviq, Dëshmia për Kosovën, Edicioni Dokumente/Fondi për të Drejtën Humanitare, Beograd, Publikum, 2003 Shkruan: SVETLANA SLAPSHAK Në vitin 2008, Srgja Popoviq renditi një numër të...

ALI AHMETI: VENDIM HISTORIK PËR MAQEDONINË

Kryetari i partisë Bashkimi Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti thotë se miratimi i propozimit francez që i hap rrugën negociatave për anëtarësim të Maqedonisë...

RAMA PRO AMNISTISË FISKALE, PËRKUNDËR KUNDËRSHTIVE

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama reagoi të premten me tone të ashpra ndaj institucioneve ndërkombëtare dhe vendase që janë shprehur kundër nismës së amnistisë...

EUROPOL: TË DYSHUARIT PËR TERRORIZËM KALOJNË PËRMES BALLKANIT NË BE

Të dyshuar të lidhur me terrorizmin udhëtojnë në BE duke shfrytëzuar  shërbimet e rrjeteve kriminale për kontrabandimin e migrantëve. Këto rrugë përfshijnë rrugën lindore...

ROMANI I ËNDRRAVE QË BËHEN MË TË FORTA EDHE PAS VRASJES

“Perëndia mbrapsht dhe e dashura”, romani  i shkrimtarit të njohur Visar Zhiti, ka një titull ngacmues e që të fut në mendime. Është një...

“TERRORIZMI NUK KA KOMBËSI, ETNI APO FE”

Terrorizmi është një kërcënim për mbarë njerëzimin. Prandaj, këtij kërcënimi duhet t’i jepet një përgjigje në bashkësi dhe me vendosmëri. Asnjë shtet nuk ka...

Latest news

- Advertisement -spot_img