E premte, 7 Tetor, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP 3

350 POSTIME
0 KOMENTET

MASAKËR NË TAJLANDË: OFICERI VRET 34 VETA

Një ish-oficer policie i dyshuar për vrasjen e të paktën 34 personave, përfshirë 22 fëmijë, në një çerdhe fëmijësh në Tajlandë ka kryer vetëvrasje,...

VDES GRUAJA E FRANJO TUGJMANIT

Sikurse njofton televizioni shtetëror kroat,  Ankica Tugjman, gruaja e presidentit të parë të Kroacisë së pavarur, Franjo Tugjman, ka vdekur në moshën 97-vjeçare. Ajo...

ARRATISET GAZETARJA RUSE QË KUNDËRSHTOI PUSHTIMIN E UKRAINËS

Gazetarja ruse Marina Ovsyanikova, e cila gjatë një transmetimi të drejtpërdrejt televiziv, në muajin korrik, protestoi kundër sulmit në Ukrainë, konfirmoi të mërkurën se...

STUDIUESI SERB: SERBIA PO E HUMBET MBËSHTETJEN RUSE PËR KOSOVËN

Milosh Pavkoviq nga Qendra për Politika Evropiane me bazë në Beograd, ka deklaruar për seksionin serb të Zërit të Amerikës se bashkimi i katër...

EKONOMIA ZOMBI

Sulmet ndaj Liz Truss janë pothuajse të pamerituara. Natyrisht, nuk ka dyshim se kryeministrja e re dhe ministri i saj i financave gabuan në...

BeH: TË (PA)PRITURAT E ZGJEDHJEVE TË PËRGJITHSHME

Në Sarajevë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Bosnje-Hercegovinës ka publikuar rezultatet e reja të Zgjedhjeve të Përgjithshme të mbajtura dje e që kanë të...

HIMNI APO KËNGA E GJERMANËVE

Sot, në kushtet e proceseve globalizuese e integruese, veçanërisht në demokracitë e zhvilluara, si në Gjermani, të gjitha simbolet, e veçanërisht himnet kombëtare nuk...

LUFTA NË UKRAINË: ÇFARË DO TË THONË PUTINI E ZELENSKY?

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thirrur për sot mbledhjen e Këshillit të Sigurisë dhe Mbrojtjes Kombëtare ku “do të merren vendime të rëndësishme.”...

PODGORICË: E RRAHIN PËR SHKAK SE THA QË MBËSHTET UKRAINËN!

Në Mal të Zi, sikurse shkruan portali aktuelno.me, të enjten është shënuar një rrahje mes nxënësish për shkak të konfliktit Rusi-Ukrainë, - transmeton kdpolitik.com....

POLITIKANI I NJOHUR SERB AKUZON VUÇIQIN PËR KOSOVËN

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, e ka vlerësuar si lëshim “katastrofik” në fjalimin e presidentit të shtetit Aleksandar Vuçiq në Kombet e Bashkuara (OKB)...

Latest news

- Advertisement -spot_img