E diel, 26 Qershor, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP 3

224 POSTIME
0 KOMENTET

KOSOVA E SERBIA MERREN VESH PËR FATURIMIN E ENERGJISË NË VERI

Kosova dhe Serbia kanë miratuar udhërrëfyesin për zbatimin e marrëveshjes për energjinë elektrike në veri, ka bërë të ditur përmes një postimi në Twitter,...

EKSKLUZIVE ME MIROSLAV LAJÇAK: JEMI TË PËRKUSHTUAR PËR NJË MARRËVESHJE TË QËNDRUESHME MES KOSOVËS DHE SERBISË

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, politikani sllovak, Miroslav Lajçak, në një intervistë ekskluzive për kdpolitik.com, flet me opzimizëm se...

AHMETI PRET FLORIAN QEHAJËN, AMBASADOR I RI I KOSOVËS

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur  ambasadorin e ri të Republikës së Kosovës në Shkup, Florian Qehaja. KDP raporton se...

MENDUH THAÇI PARALAJMËRON MARRJEN E TIMONIT OPOZITAR

Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, në një intervistë për ‘Utrinski brifing’, me gazetarin Sasho Ordanovski, ka lënë të kuptohet se në kongresin...

OSMANI: PO TË ISHTE ‘OPEN BALKAN’ NË DËM TË KOSOVËS – NUK DO TË RRINIM ASNJË MINUTË NË TË

Ministri i Jashtëm Bujar Osmani ka vleruar se Kosova është dashur të jetë e pranishme në samitin e Ohrit lidhur me ‘Ballkanin e Hapur’...

DUHET TË NDALOJË TENISI ME ‘GRANATA DORE’ MBI ‘OPEN BALKAN’!

Fatkeqësisht, ditët e fundit, gjatë dhe pas samitit të 'Open Balkan' në Oher dhe samitit të SEECP në Selanik, debatet toksike plot mllef, akuza,...

ZIGZAG: T’IA BËJMË QEJFIN VETES

E keqja më e madhe, thonë, është kur të rritet mendja: Të rritet mendja kur i shikon gjërat bardhë e zi, apo kur ke...

(AS) NË PERENDIM (AS) NË LINDJE

Janë të rralla momentet historike në të cilat Serbia ka qenë në gjendje të zgjedh prioritetet e veta dhe t’ju përkushtohet atyre edhe politikisht,...

PARLAMENTARJA GJERMANE PËR VIZITËN E KANCELARIT SCHOLZ NË RAJON

Kancelari gjerman, Olaf Scholz nis të premten një vizitë dyditore në Ballkanin Perëndimor. Kryetarja e Komisionit të të drejtave të njeriut në Bundestagun gjerman,...

ZGJIMI EVROPIAN

Konferenca për të Ardhmen e Europës ishte një mundësi unike për qytetarët europianë për të debatuar mbi sfidat, prioritetet e Europës. Është vendi ku institucionet...

Latest news

- Advertisement -spot_img