E martë, 6 Dhjetor, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

KDP A.

5937 POSTIME
0 KOMENTET

GRUBI TAKOI AMBASADOREN AMERIKANE, AGGELER: SUKSESET E VENDIT TONË JANË TË PËRBASHKËTA

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot ka takuar ambasadoren e re të...

KURTI TË MARTËN TAKOHET ME LAJÇAKUN NË PRISHTINË

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, më 6 dhjetor do të qëndrojë në Prishtinë, ku do të takohet...

MËRGIMI – PROTESTA E HESHTUR E SHQIPTARËVE

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është krenar që vendi i tij po pret samitin BE-Ballkani Perëndimor të martën (6 dhjetor 2022). "Shqipëria do të...

HISTORIKU I SAMITEVE NDËR VITE

Samiti i Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor i cili do të mbahet për herë të parë në Tiranë do të jetë i radhës pas...

BE VENDOSI ÇMIM TAVAN PËR NAFTËN RUSE, KREMLINI: BËHUNI GATI PËR DESTABILIZIM TË TREGJEVE GLOBALE

Kremlini ka paralajmëruar sot se tavani që Perëndimi i ka vënë çmimit të naftës ruse do të destabilizojë tregjet globale të energjisë. Zëdhënësi Dmitry Peskov...

VUÇIÇ NDRYSHON MENDJE, ZYRTARIZON PRANINË NË TIRANË

Ashtu siç pohuar një ditë më parë nga kryeministri Edi Rama, presidenti Aleksander Vucic ka ndryshuar mendje dhe do të marrë pjesë në samitin...

A ËSHTË KUSHTETUES EMËRIMI I MINISTRIT RASHIQ?

Emërimi i Nenad Rashiq në pozitën e ministrit për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës është në përputhje të plotë me Kushtetutën e...

SHKUP: NJË I MITUR AKUZOHET PËR TERRORIZËM LIDHUR ME KËRCËNIMET ME BOMBA NË SHKOLLA

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka ngritur padi penale për veprën “terrorizëm” ndaj personi të mitur nga Shkupi, pasi kishte...

KRYEPROKURORI I GJPN-SË KUNDËR KRIJIMIT TË GJYKATËS SPECIALE PËR KRIMET NË UKRAINË

Kryeprokurori i Gjykatës Penale Ndërkombëtare (GJPN) kundërshtoi një propozim të Bashkimit Evropian për të krijuar një gjykatë speciale, të mbështetur nga OKB-ja, për të...

UKRAINA GODITET NGA NJË VALË E RE E SULMEVE RUSE

Banorët e Kievit dhe qyteteve të tjera në mbarë Ukrainën më 5 dhjetor u përballen me sulme të reja ajrore ruse, pasi paraprakisht u...

Latest news

- Advertisement -spot_img