E premte, 19 Gusht, 2022

Twitter bie për mijëra përdorues

Twitter nuk funksionoi për një kohë të shkurtër për shumë njerëz, me përdoruesit që raportuan probleme në aksesin e sajtit dhe aplikacionit rreth orës 16:00 GMT të së enjtes. Përdoruesit zbuluan se nuk ishin në gjendje të ngarkonin cicërima të reja ose të shikonin profile.

Downdetector mori më shumë se 4,500 raporte për ndërprerje në vetëm 15 minuta rreth orës 16:00. Rreth 12% e raporteve lidheshin me probleme me aplikacionin ndërsa 86% kishin të bënin me probleme me faqen e internetit.

Twitter i tha Independent se ndërprerja ishte rezultat i një “defekti teknik” i cili parandalon ngarkimin e afateve kohore.

Shumë përdorues të Twitter morën gjithashtu mesazhe ku thuhej “Diçka shkoi keq” dhe “Provo ta ringarkosh”.

Sidoqoftë, që nga ora 16:45 GMT, faqja e statusit të Twitter tregoi se gjithçka po funksiononte mirë me “të gjitha sistemet funksionale” dhe sugjeroi se nuk kishte ndërprerje të mëdha. Nga ora 17:45, si faqja e internetit ashtu edhe aplikacioni dukej se po punonin normalisht.

Çështja vjen më pak se një javë pasi faqja u rrëzua për rreth një orë më 11 shkurt. Tweet e konsideroi atë problem të zgjidhur pas dy orësh.

Në tetor, Twitter ishte një nga gjigantët e vetëm të mëdhenj të mediave sociale që nuk u prek nga një gabim që dërgoi Facebook, së bashku me filialet e tij Instagram, Messenger dhe WhatsApp, jashtë linje./ Hashtag

Të fundit