E enjte, 2 Shkurt, 2023

WAYNE ROONEY (40) PËRFSHIHET NË SKANDAL ME TRE 21-VJEÇARE

Nëna e një vajze 21-vjeçare e fotografuar duke festuar me Wayne Rooney ka pyetur pse ai zbavitej me të pavarësisht një diference 14-vjeçare.

Ish-asi i Man United, 35 vjeç, i ftoi të zbavitej në një klub modelin e Snapchat Tayler Ryan dhe mikeshat e saj Elise Melvin dhe Brooke Morgan, të gjitha 21-vjeçe.

Më pas Rooney u pa teksa futej në një dhomë hoteli bashkë me vajzat.

Njëra shkrepi foton e saj pranë sulmuesit në pension të Anglisë – pastaj e postoi në internet, duke e shkruar me titull “Mooney Rooney”.

Një tjetër foto e cila u bë virale dje e shfaq atë të mbështetur në një bjonde në një klub nate.

Por mamaja e Tayler, Angela, tani ka pyetur pse menaxheri i Derby madje po kalonte kohë me vajzat duke pasur parasysh moshën e tyre.

Ajo tha: “Vajzat e varfra sapo dilnin për një ditëlindje të 21-të.”

“Ata janë 21 vjeç dhe ai është gati 40. Ai i ka ftuar të gjithë. Ai dërgoi një roje sigurie për t’i ftuar ata në stendën e tij VIP.”

“I ka mërzitur të gjithë. Ata janë në lot. Ajo është një vajzë e mirë dhe vjen nga një familje e mirë.

“Ata menduan se ishin zbavitëse, por unë u kam thënë atyre se ishte absolutisht budalla.”

“Ndihem e tmerrshme për ta, por jam gjithashtu e zemëruar sepse ata kanë qenë budallenj.”

FTESA PËR NË PJESËN VIP

Rooney ishte jashtë për të pirë pasi Derby humbi 2-1 nga Salford në një miqësore para-sezonale të shtunën.

Miqtë zbuluan se ai dhe miqtë e tij i ftuan vajzat në stendën e tij VIP në klubin ekskluziv Chinawhite në Manchester.

Njëra tha: “Vajzat ishin jashtë duke festuar ditëlindjen e një shoku.”

“Ata e duan Chinawhite dhe janë gjithmonë atje, por nuk mund ta besonin fatin e tyre kur u ftuan – ata u shtangën.”

“Ata kaluan disa orë me të dhe miqtë e tij atje para se të lëviznin përpara.”

Rooney atëherë kuptohet se ishte shoqëruar nga dy miq ndërsa shkonte në dhomën e hotelit të vajzave.

Miku vazhdoi: “Ata ishin të lajkatuar. Ata patën një natë vërtet të mirë dhe thanë se Wayne dhe miqtë e tij ishin të bukur.”

“Të gjitha vajzat duan të festojnë, por mendoj se kjo ishte ndoshta nata më e egër e jetës së tyre.”

“Nuk kishte asnjë kontakt seksual – ishte vetëm një natë e shkëlqyeshme.”

“Wayne ishte shumë kompliment për ta, se si dukeshin, por asgjë nuk ndodhi.”

FRIKA E ROONEY

Rooney tani ka thirrur policinë pasi fotografitë e tij u shfaqën në një dhomë hoteli me vajzat e veshura me rroba.

Ish-asi i Utd ishte i zemëruar që ata e kishin kapur atë në gjumë pa lejen e tij dhe kishin frikë se ai ishte viktimë e një “reketi”.

Tayler, e cila ka 13,000 ndjekës në Instagram, postoi një foto të saj të ulur me Rooney në vendin e caktuar.

Ajo përdori një filtër për të dekoruar disa nga këputjet e saj, duke shkruar fjalën “e lezetshme” në të gjithë fytyrën e saj.

Një fotografi tregon menaxherin Derby County me sy të zhurmshëm, i veshur me një kapuç të zi dhe xhinse, duke tundur krahun në ajër ndërsa mbante një gotë verë.

Megjithatë babai i martuar i katër fëmijëve më vonë humbi kontrollin – kështu që vajzat vendosin të fillojnë të bëjnë shaka.

Njëra po bën një shenjë paqeje pranë të famshmit që fle, ndërsa tjetra është shtrirë në shtrat në të brendshme në një foto me titull “Sleepy Wayne”.

Një tjetër tregon një në një varg G me shaka duke e bllokuar karremin e saj pranë kokës së yllit, me mbishkrimin “Mooney Rooney”.

Pamjet gjithashtu qarkulluan në mediat sociale që tregonin se ajo i drejtohet atij para se të përkulej mbi fytyrën e tij.

Miku tha: “Ata ishin të gjithë duke u argëtuar duke kërcyer me Wayne dhe shokët e tij dhe duke postuar për këtë në Snapchat, por ata nuk mund të ndalonin së qeshuri kur ai humbi kontrollin. Ata vendosën të argëtoheshin ”.

Rooney, i martuar me Coleen, më pas bëri një dalje të shpejtë nga kompleksi Staycity pasi ai përfundimisht u zgjua dje në mëngjes.

Miku vazhdoi: “Wayne u largua menjëherë. Ai ishte shumë i ashpër. Nuk kishte asnjë varje përreth – ai vetëm u ngrit dhe shkoi.”

“Ai i dërgoi një mesazh një shoku për t’i kërkuar që ta merrte, zbriti poshtë dhe priti që shoku ta merrte dhe më pas ai u largua.”

“Pastaj vajzat filluan ta vendosin atë në mediat sociale dhe sapo është bërë virale.”

“Ai mund të ketë pritur që kështu shkoi gjëja e parë në një makinë në pritje dhe ndoshta përsëri në Coleen.”

“Unë dyshoj se ai do të ketë disa pyetje për t’iu përgjigjur në shtëpi.”

Të tre vajzat u panë duke lënë Staycity dje në 12.30 pasdite.

Ata konfirmuan se kishin kaluar natën me Rooney por refuzuan të hyjnë në detaje.

RUAJTJA E MARTESËS

Kjo vjen pasi burimet pretenduan se ai do të “linte alkoolin” për të shpëtuar martesën e tij pas një serie skandalesh ndërsa luante për DC United në Shtetet e Bashkuara.

Coleen, 35, gjithashtu dyshohet se më parë i kishte kërkuar atij që të merrte ndihmë për lënë alkoolin.

Burimet i thanë The Sun se ai donte një “fillim të ri” dhe “e di që humbja e marrëdhënies së tij të sëmurë me shishen do të ishte gjëja më e mirë”.

Rooney është babai i Kai, 11 vjeç, Klay, tetë, Kit, pesë dhe Cass, tre.

Në vitin 2017, ai po voziste Laura Simpson në shtëpi kur u bë i famshëm për ngarje i dehur në 2 të mëngjesit pas një seance dhjetë orësh kundër pijes alkoolike.

Në vitin 2019, lojtari i atëhershëm i DC United u arrestua pasi ishte i dehur në një aeroport të SHBA pasi një pijet alkoolike dhe ilaçet e gjumit e lanë atë “të çorientuar”.

Është gjithashtu skandali i fundit i nxitur nga pije alkoolike që goditi Derby County pasi lojtarët e yjeve Tom Lawrence dhe Mason Bennett, të dy 25, u dënuan për dehje në 2018.

Rooney ishte vetëm 16 vjeç kur hyri në skenën e Premier League me klubin e tij të fëmijërisë Everton në 2002.

Ai ishte në krye të Anglisë vitin e ardhshëm dhe luajti në Euro 2004.

Atë vit ai gjithashtu nënshkroi për Manchester United, duke shënuar një hat-trick në debutimin e tij.

 

Marrë nga The Sun. Përktheu KDP.

Të fundit