E enjte, 29 Shtator, 2022

Rikthimi i rasteve të reja në Wuhan, Kina vendos të mos lehtësojë bllokimin

Autoriteti shëndetësor i Kinës tha se rishfaqja e grupimeve lokale të rasteve të koronavirus ditëve të fundit sugjeron që masat kundër-epidemike nuk mund të lehtësohen ende.

Ndërsa përpjekjet e parandalimit dhe kontrollit janë normalizuar, kjo nuk do të thotë se masat mund të lehtësohen, tha Mi Feng, zëdhënës në Komisionin Kombëtar të Shëndetit, në një konferencë për media.

Wuhan të hënën raportoi grupin e parë të infeksioneve koronavirus që nga bllokimi i qytetit, që përkon me epiqendrën e shpërthimit të koronavirusit./bota.al/

Të fundit